MISSA INTE SVERIGES STÖRSTA FOLKRACETÄVLING!

 
line decor
  
JK VIMMERBY MS © 2011
line decor
 
 
 
 
 
 

Startlista Semesterracet Seniorer Tisdag 20110712
1
Freddie Gustavsson
SMK Valdemarsvik
Volvo
2
Göran Persson Persson
Kristianstads folkrace club
VW
Team Stubbarp
3
Lukas Karlsson
SMK Valdemarsvik
Volvo
4
Pontus Björk
Södertälje KRC
Opel
Forsman motorsport
5
Jan-Erik Morell
Hofors MK
Saab
6
Joakim Fransson
Varbergs MK
Volvo
7
Alexander Andersson
MK Kinda
Saab
8
Harri Laine
Kullings MS
Opel
Grude Racing Team
9
Magnus Lindqvist
Eksjö FRC
Volvo
Snickare Andersson & Co i Skåne AB
10
Pär Noren
Västerås MS
Saab
SVENSKA INUSTRI BORSTAR I VÄSTERÅS AB
11
Mikael Malmgren
Finspångs MS
Saab
12
Johan Wendel
SMK Karlskoga
Saab
Bjuhrs Bil
13
Anders Ljungdahl
Rödeby Eks MS
Volvo
TEAM RALLARSVING
14
Håkan Jönsson
Kristianstad FRC
Opel
team stubbarp
15
Marcus Gustavsson
Tidaholms MK
BMW
16
Richard Klingstedt
Vimmerby MS
Saab
AC Däckservice AB
17
Joakim Söderberg
Varbergs MK
VW
TEAM COMBITRANS
18
John Classon
Gullabo RC
Opel
19
Anders Wallin
Storfors MK
Saab
20
Jens Ekberg
Grimslöv MS
Saab
Team Rovegårdens FR
21
Marcus Börjesson
Kungsbacka MA
Volvo
22
Rickard Persson
Svedala MK
Honda
v.vram racing
23
Johan Söderberg
Varbergs MK
Saab
Team Combitrans
24
John Fransson
MK Kinda
Saab
25
Andreas Anderberg
Bromölla Mk
Toyota
Team Magic Racing
26
Jerry Karlsson
Eksjö FRC
Saab
27
Marcus Lennartsson
Tomelilla MK
VW
28
Rikard Svensson
Ydre MK
Volvo
29
Alexander Svensson
Mölndals MK
Saab
30
Jonas Berneros
Silverdalens MSK
BMC
31
Andreas Elofsson
Tidaholms MK
Volvo
32
Jesper Kindgren
Linköpings MS
Saab
33
Marcus Norgren
Västerås MS
Volvo
34
Robert Eriksson
Stockholms Bilklubb
Volvo
Högdalens Bil & Skadecenter
35
Anders Brangenfeldt
MK Ramunder
Volvo
36
Jonathan Gerhardsson
Tjörns MF
Volvo
37
Andreas Göransson
EksjöFRC
Saab
Team Combitrans
38
Jim Essen
Borås MK
Saab
39
Martin Frisk
Oskarshamns RRC
Saab
East Coast Racing Småland
40
Robert Thomsson
Pilatorps MK
Ford
Tyringe Bildemontering AB
41
Anders Eklund
Tjörns MF
Saab
42
Kim Petersson
MK Kinda
Saab
Hycklinge Bensin & Service
43
Christer Wolf
Nybro AC
Volvo
44
Jim Oscarsson
Broby MK
Nissan
TEAM RALLYSAFT
45
Martin Jacobsson
Kungsbacka MA
Volvo
46
Roger Frosthed
Vimmerby MS
Toyota
Team Racepage www.Racepage.org
47
Anders Persson
Hästveda FRC
VW
Anders persson
48
Kristian Gustavsson
Mk Ran Askersund
Ford
GUSTAVSSON MOTORSPORT
49
Christian Borg
MK Kinda
Saab
svetsmekano i kisa AB
50
Jimmy Johansson
Pilatorps MK
Volvo
Tyringe Bildemontering AB
51
Mats Sjöstrand
Jungnerligans RC
VW
52
Sebastian Idensjö
Nybro AC
Saab
53
Anton Jonsson
Silverdalens MSK
Volvo
saabotörenas racing team
54
Lasse Fältman
Ludvika MK
Volvo
Peter Jansson Åkeri AB
55
Christian Karlsson
Vimmerby MS
VW
56
Jimmy Persson
MK Kopparberg
Saab
Ledin Motorsport
57
Mattias Damgren
Hallsbergs MK
Saab
58
Simon Johansson
Ydre MK
VW
Dekaltrim.nu
59
Benny Ljungdahl
Rödeby eks MS
Volvo
Team rallarsving
60
Leo Ivarsson
Fjärås MK
Volvo
61
Christian Ljungdahl
Rödeby Eks MS
Volvo
Team Rallarsving
62
Joakim Larsson
Jungnerligans RC
VW
63
Mattias Ledin
MK Kopparberg
Saab
ABR Sachs Sporting
64
Sonny Söderlund
Enköpings MK
VW
Team Kohagen Racing
65
Björn Gustavsson
Hallsbergs MK
VW
GUSTAVSSON MOTORSPORT
66
Magnus Eriksson
SMK Nyköping
Saab
67
Conny Stjernström
Vimmerby MS
Skoda
68
Joakim Stenström
Varbergs MK
Saab
69
Mauno Näätänen
Hällefors MK
Saab
70
Staffan Gustavsson
Degerfors RC
Volvo
71
Brian Westerling
MK Kinda
Volvo
72
Magnus Fransson
MK Kinda
Saab
73
Daniel Engvall
Likenäs MK
Volvo

 74
Johan Ingemarsson
Varbergs MK
Saab
Team Pekka Power
75
Michael Sörensen
Bromölla MK
Toyota
team magic racing
76
Stefan Argus
Jönköpings MK
Saab
77
Cenny Wall
Norrköpings MK
Opel
78
Marcus Andersson
Emådalens MK
Honda
79
Danny Eckhoff
Broby Mk
Volvo
Team Rallysaft
80
Johan Frode
Mk Kinda
Volvo
81
Mikael Andersson
Norrköpings MK
Saab
82
Stefan Johansson
Tjust MK
Volvo
83
Christian Gustafsson
Vimmerby MS
Volvo
84
Martin Blomgren
Kinds MK
Volvo
85
David Ekenmo
Eksjö FRC
VW
Team Pekka power
86
Johan Nordh
Ydre MK
Volvo
87
Mikael Söderlund
Jönköpings MK
VW
Team Pekka Power
88
Teddie Johansson
Laxå MK
Saab
TEAM SUPERHJÄLTARNA
89
Daniel Håkansson
MK Ramunder
Volvo
Lundinmotorsport.com
90
Martin Jigler
Enköpings MK
Saab
Q MOTORSPORT
91
Dennis Andersson
Kristianstads FRC
Ford
Team Stubbarp
92
John Wärnelius
MK Kinda
BMW
HYCKLINGE BENSIN & SERVICE
93
Mikael Wirström
Aneby MK
Volvo
94
Thobias Nilsson
Laxå MK
Saab
TeamGötabroRacing
95
Daniel Olsson
Kalmar MK
Volvo
96
Martin Liljeblad
Eksjö FRC
VW
Team Pekka Power
97
Emil Persson
Varbergs MK
Saab
98
Johnny Jacobsson
Rosendals MK
Saab
99
Nicklas Hansen
Tomelilla MK
Saab
100
Thomas Bengtsson
Emådalens MK
Saab
101
Daniel Svensson
Jungnerligans RC
Saab
102
Martin Stigh
Finspångs MS
Volvo
Br Stighs Åkeri AB
103
Erik Wiklund
Älvbygdens MK
Volvo
Team 99
104
Jonas Andersson
Cristianstad RC
Volvo
V.VRAM RACING
105
Nicklas Johansson
Pilatorps MK
Volvo
Tyringe Bildemontering AB
106
Thomas Bergström
MK Ramunder
VW
107
Emanuel Jonsson
Silverdalens MSK
Opel
saabotörenas racing team
108
Mats Larsson
SMK Helsingborg
Saab
team filborna
109
Eriq Edestedt
Ydre MK
Volvo
110
Jonas Frodigh
Ljungby MK
Renault
Team Rallysaft
111
Niklas Andersson
Jönköpings MK
Volvo
112
Tobias Ekström
Laxå MK
Saab
TEAM SUPERHJÄLTARNA
113
Fredrik Salsten
Fjärås MK
Volvo
TEAM PEKKA POWER
114
Mats Myrberg
Hallsbergs MK
Saab
115
Fredrik Eriksson
Fjugesta MS
VW
Team Götabro Racing
116
Jonas Karlsson
Vimmerby MS
Volvo
Rumskulla skrot hb
117
Niklas Johansson
Finspångs MS
Saab
118
Tobias Gustafsson
Ydre MK
Volvo
119
Gerry Olsson
RASBO MK
Peugeot
120
Mattias Bankel
SMK Trollhättan
Saab
121
Fredrik Björk
Södertälje KRC
Opel
Forsman motorsport
122
Jonas Mattsson
Hästveda FRC
Saab
123
Niklas Petersen
Trelleborgs MK
Ford
124
Tobias Lövgren
MK Kopparberg
Saab
125
Henrik Borgström
Pilatorps MK
Saab
Gunnars Motorsport
126
Niclas Pettersson
Lidköpins MSF
VW
127
Fredrik Blom
MSK Hammaren
Volvo
128
Jonny Nestor
Laxå MK
Saab
129
Patrik Ahlstedt
Christianstads RC
Saab
V.VRAM RACING
130
Tobias Nilsson
Oskarshamns RRC
Saab
131
Henrik Edberger
Laxå MK
Saab
ORREFORS BILVERKSTAD
132
Robin Eskilsson
Likenäs MK
Volvo
133
Fredrik Hermansson
Bollnäs MK
Saab
Team Festivalgänget
134
Jörgen Persson
Finspångs MS
Volvo
135
Patrik 'Budda' Andersson
Skillingaryds MK
Saab
136
Tomas Wärn
Norrköpings MK
Opel
137
Håkan Kron
Reiman Racing Club
Saab
138
Robin Lundin
Nybro AC
Saab
139
Fredrik Wakman
Värmdö MK
Peugeot
140
Kent Grahn
Laxå MK
Saab
TEAM SUPERHJÄLTARNA
141
Peter Lundell
Tomelilla MK
Opel
Lundells Motorsport
142
Tommy Östlund
Hallsbergs MK
Saab
Team Superhjältarna
143
Jesper Björklund
SMK Motala bil
Saab
144
åb
145
Gert-Inge Gustafsson
MK Kinda
Volvo
Rumskulla skroten
146
Kent Mattisson
Vimmerby MS
VW
147
Peter Svensson
MK Falcon
Opel
148
Torbjörn Johansson
Ryds MK
Volvo
149
Jimmy Bergander
MK Team v8
Volvo
150
Kristoffer Skoglund
SMK Valdemarsvik
Opel
151
Gustaf Gustafsson
Broby MK
Saab
TEAM RALLYSAFT
152
Kristian Gustavsson
Grimslöv MS
Opel
153
Pierre Fransson
Vimmerby MS
VW
VimmerbyHus
154
Åke Magnusson
Ydre MK
VW
Dekaltrim.nu
155
Jimmy Koinberg
Vadstena RRC
Volvo
156
Frans Svensson
Ydre MK

VW

 

Startlista Semesterracet Seniorer Onsdag 20110713
201
Daniel Andersson
Timrå MK
202
Daniel Andersson
Asarums MS
203
Lars Adolfsson
Karlskrona AK
Gullabo Däckfynd 0486-311 10
204
Patrik Hedhman
Dals MK
Saab
205
Robin Tenselius
Linköpings MS
Saab
206
Mellet Ottosson
Ydre MK
Saab
207
Albin Westerberg
Vimmerby MS
208
Henrik Andersson
Ydre
Saab
209
Henrik Jansson
Rasbo MK
210
Lauri Laine
Lounaishämeen UA
Grude Racing Team
211
Patrik Magnusson
Nybro AC
Volvo
212
Ronnie Nilsson
Bäckhammars MK
213
Alexander Brinkeback
Ydre MK
Brinkebacksmotorsport.se
214
Daniel Bergvall
Ragundadalens RC
215
Håkan Köhler
Norrköpings MK
216
Lennart Thorsell
Lidköpings MSF
217
Per Olausson
Tomelilla MK
Opel
TEAM VROOOM
218
Sebastian Walther
Mk Ran Askersund
219
Anders Eriksson
Nyhyttans rt MK
220
Daniel Eckeslog
Ånge MK
221
Håkan Persson
Laxå MK
CUSTOM RACING AB
222
Marcus Bernhardsson
SMK Arboga
Örby Gummi Racing Team
223
Per Holgersson
Karlskrona AK
224
Stefan Svensson
Vimmerby MS
WWW.REKLAMRACING.COM
225
Anders Johansson
SMK Arboga
Volvo
team mikro
226
Daniel Eriksson
Katrineholms MK
BDS
227
Jan Bergstedt
Kristianstads FRC
Team Stubbarp
228
Marcus Höglund
Lima MS
229
Per Svanäng
Eksjö FRC
Saab
230
Ted Andersson
Vimmerby MS
Volvo
231
Andreas Nottemark
Vimmerby MS
232
Daniel Svedberg
Skepptuna MK
233
Jan Wollmarsson
Emådalens MK
Volvo
234
Mattias Andersson
Älmhults MK
235
Per-Ola Kullberg
Tomelilla MK
Volvo
TEAM VROOOM
236
Ted Rintala
Vimmerby MS
237
Andreas Björklund
MK Kinda
Hycklinge Bensin o Service AB
238
David Håkansson
Karlskrona AK
Team rödebybuss
239
Jesper Frode
MK Kinda
Brinkebacksmotorsport.se
240
Mattias Björklund
SMK Motala Bil
Audi
241
Peter Eriksson
Älvbygdens MK
242
Thomas Larsson
MK Kinda
Volvo
upr racing
243
Andreas Gustafsson
Skepptuna MK
TGM MOTORSPORT
244
David Mattsson
Åtvidabergs MK
245
Jim Olofsson
MK Kinda
Team Pekka Power
246
Mattias Götesson
Rödeby Eks MS
247
Peter Bondesson
Grimslövs MS
Porsche
248
Thomas Hultgren
Tomelilla MK
249
Andreas Jonsson
Ånge MK
250
David Stafås
Lima MS
TEAM FESTIVALGÄNGET
251
Jimmy Johansson
Lima MS
252
Mattias Härnered
Enköpings MK
Team kohagen racing
253
Peter Kruus
Tomellila MK
Saab
Lundells Motorsport
254
Thomas Pihl
Enköpings MK
VW
TEAM KOHAGEN RACING
255
Andreas Karlsson
Åtvidabergs mk
256
Dennis Theander
SHRA Jönköping
257
Joakim Strandell
Kalmar MK
VW
258
Mattias Nyman
Skene MS
VW
Team Pekka Power
259
Peter Sjöström
Stuguns MK
VW
260
Thomas Rolfson
MK RAN Askersund
Volvo
261
Andreas Persson
Simrishamns MK
262
Douglas Jonasson
Vimmerby MS
263
Joakim Svensson
Karlskrona AK
Saab
264
Mattias Sjögren
Tidaholms MK
Saab
265
Peter Strömberg
Laxå MK
Orrefors Bilverkstad
266
Thomas Tigertand
Silverdalens MSK
Volkswagen
267
Anton Karlsson
Vimmerby MS
racepage.org
268
Erik Höglind
Ydre MK
269
Joel Djurberg
SMK Eda
Volvo
Allservice Koppom
270
Michael Johansson
MK KINDA
271
P-O Leandersson
Kalmar MK
Orrefors Bilverkstad
272
Thony Bergström
Jönköpings MK
273
Antonio Westerling
MK Kinda
274
Erik Wendel
SMK Karlskoga
Saab
Bjuhrs Bil AB
275
Johan Andersson
Norrköpings MK
Volvo
CARLTECH AB
276
Mikael Andersson
Östgöta bilsportförenig
andersson motorsport.tk
277
Pontus Sandström
Västerås MS
Franzens Åkeri i Västerås
278
Tim Bergstedt
Kristianstads FRC
Team Stubbarp
279
Bengt Lennartsson
Tidaholms MK
280
Felix Andersson
Tjust MK
Volvo
Utrike Energiflis
281
Johan Karlsson
Vimmerby MS
TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG
282
Morgan Ericsson
Karlskrona AK
283
Pontus Mejving
Skillingaryds MK
Saab
Team Pekka Power
284
Tim Vahlby
Rosendals MK
Volkswagen
285
Björn Damberg
Jönköping MK
286
Filip Spetz
Linköpings MS
Volvo
287
Johan Svantesson
Lidköpings MSF
288
Niklas Johansson
Vimmerby MS
Saab
289
Pär Andersson
Karlskrona AK
Volvo
290
Timmo Helgesson
Tjust MK
291
Björn Gustavsson
Vadstena RRC
292
Fredrik Johansson
Nmk
Skoda
293
John Jacobsson Cedin
Tidaholms MK
Volkswagen
294
Niklas Karlsson
Rasbo MK
Volvo
295
Rasmus Pettersson
SMK Valdemarsvik
Volvo
296
Tobias Blomberg
Ydre MK
Brinkebacksmotorsport.se
297
Björn Sundell
Uddevalla KK
Opel
298
Fredrik Davidsson
Jönköping MK
299
Johnny Johansson
Vadstena RRC
Peugeot
300
Niklas Vilander
Emådalens MK
Saab
301
Rasmus Hyttinen
Alingsås MK
Volvo
Hyttinen Racing
302
Tobias Eriksson
Rasbo MK
303
Börje Persson
Osby MK
304
Fredrik Engstrand
Åtvidabergs MK
305
Jonas Fyhr
SMK Gävle
Team festivalgänget
306
Nils-Göran Karlsson
Ljungby MK
Volkswagen
Team Mjäryds Gräv
307
Rasmus Strömberg
Laxå MK
Volvo
Orrefors Bilverksta
308
Tobias Hising
MSK Hammaren
Saab
309
Christian Eriksson
Falköpings motorklubb
310
Fredrik Hedström
Vimmerby MS
Team Åsa-nisse vebotrim
311
Jonas Klahr
Mora MK
312
Ove Nilsson
Laxå MK
Saab
orrefors bilverkstad
313
Rickard Bergman
Tjust MK
Volvo
314
Tobias Olsson
Norrköpings MK
Henning Jansson Emballage
315
Christian Andersson
Tomelilla MK
316
Fredrik Härnered
Enköpings MK
Ford
Kohagen Racing
317
Jonas Wigren
Norrköpings MK
AnläggningsTransporter i Norrköping AB
318
Pasi Järvinen
Varbergs MK
Saab
Team attans racing
319
Rickard Olsson
Karlskrona AK
Saab
Gullabo Däckfynd 0486-31110
320
Tobias Svenrot
Älvbygdens MK
Mercedes
TEAM LAKEBAY RACING
321
Christofer Rubin
SMK Sala
Saab
322
Fredrik Johansson
MK Falcon
323
Jörgen Johansson
MK Falcon
324
Patrick Elovsson
Malungs MK
Mitsubishi
Team Brallis
325
Rickard Tomingas
Alingsås MK
Volvo
326
Tobias Wigeborn
Älvbygdens MK
Volvo
327
Christoffer Engström
MK Team Westom
328
Fredrik Karlsson
Linköpings MS
Gripenör Racing
329
Kalle Barfeld
08 MK
Saab
330
Patrik Ekman
Oskarshamns RRC
Saab
331
Rikard Andersson
MK Ramunder
Volvo
332
Tom Harmaala
REIMAN RACING CLUB
Opel
333
Christoffer Nordqvist
Lidköpings MSF
334
Fredrik Lindblom
Ydre MK
Team Rallysaft
335
Kennie Svensson
SMK Helsingborg
Saab
336
Patrik Andersson
Jungnerligans RC
337
Robert Persson
SMK Helsingborg
Team Essen
338
Tomas Karlsson
Fjugesta MS
Saab
339
Christoffer Svensson
SMK Valdemarsvik
340
Fredrik Nyberg
Skepptuna MK
341
kim blomander
Eksjö FRC
Volvo
342
Patrik Ekblom
Tidaholms MK
343
Robin Eriksson
Vimmerby MS
Team Åsa-Nisses Vebo'trim
344
Tomas Persson
Finspångs MS
Volvo
345
Claes Börjesson
Fjärås MK
346
Gert-göran Persson
Tomelilla MK
TEAM MAGIC RACING.SE
347
Kristofer Nord
Gnesta MK
Volkswagen
348
Patrik Eriksson
Fjärås MK
Saab
349
Robin Mattisson
Vimmerby MS
350
Weine Johansson
SMK Motala bil
Volkswagen
351
Conny Hansson
Karlskrona AK
352
Hampus Böe
Filipstads MC
353
Kristoffer Andersson
MK Kinda
354
Patrik Hansson
Skepptuna MK
Saab
355
Robin Svensson
SMK Valdemarsvik
Saab
356
Vesa Kujanpää
Södertälje KRC

Startlista Semesterracet Seniorer Torsdag 20110714
401
David Johansson
Lessebo MK
Saab
Älgabryt Racing
402
Joakim Larsson
Rosendals MK
Volvo
403
Lars Linder
Grimslöv MS
Opel
Gitts Åkeri
404
Nicklas Johansson
Pilatorps MK
Volvo
Team JONI
405
Pontus Ny
Södertälje MK
Opel
406
Tony Johansson
Lessebo MK
Nissan
Älgabryt Racing
407
Dennis Larsson
Lima MS
Nissan
Team Festivalgänget
408
Joakim Svensson
Mölndals MK
Saab
409
Lars-Göran Strandberg
MK Orion
Saab
team bats folkrace
410
Nicklas Ringström
Fjugesta MS
Saab
Team Nerike Kugg & Mekan
411
Pär-Olof Lundin
MK Ramunder
Saab
lundinmotorsport.com
412
Ulf Eriksson
Oskarshamns
Saab
Hagestig Motorsport
413
Alexander Adolfsson
Lessebo MK
Saab
414
Dennis Strömholm
Silverdalens MSK
Volvo
janoso trading
415
Johan Holmudd
MK Kinda
Fiat
416
Magnus Jansson
Grödinge MK
Saab
417
Niclas Jägerhult
Vallentuna MK
Saab
418
Rasmus Johansson
Vimmerby MS
Volvo
419
Alexander Alexandersson
Vimmerby MS
Volvo
420
Dennis Nilsson
Tjust MK
VW
421
Johan Berntsson
Varbergs MK
Saab
Team Rallysaft
422
Magnus Jemsö
SMK
Volvo
423
Niclas Svensson
Mk Ramunder
BMW
424
Rasmus Ny
Södertälje MK
Saab
425
Anders Westerberg
Vimmerby MS
Volvo
426
Emil Andersson
SMK Helsingborg
Volvo
Team Stidsvig
427
Johan Karlsson
Eskilstuna MK
Mitsubishi
428
Marcus Karlsson
Karlskrona AK
Saab
429
Niklas Hedblom
Sandvikens MK
Saab
tgm motorsport
430
Rickard Klasson
Älvbygdens MK
Volvo
MA Motorsport
431
Anders Andreasson
Skene MS
Volvo
432
Espen A Bjerknes
NMK Nedre
Ford
Espen A Bjerknes
433
Johan Runesson
Emådalens MK
Ford
434
Markus Andersson
MK Team Treske
Nissan
435
Niklas Henryson
Haninge MK
Saab
Örby Gummi Racing Team
436
Robert Svanäng
Haninge MK
VW
437
Anders Johansson
Lessebo MK
Peugeot
438
Filip Eriksson
Fjugesta MS
VW
439
Johan Röding
Fägre MK
Saab
440
Markus Kujanpää
Södertälje KRC
Saab
441
Niklas Jennersjö
Oskarshamn RRC
Saab
East Coast Racing Småland
442
Robert Blomberg
Tjust MK
Saab
443
Andreas Israelsson
Vansbro MK
Volvo
Team Festivalgänget
444
Freddy Karlsson
Vimmerby MS
Ford
www.semesterracet.se
445
Jonas Runesson
Ryds MK
Opel
446
Martin Emanuelsson
Vänersborgs MK
Saab
447
Niklas Karlsson
Karlskrona AK
Saab
Team Rödebybuss
448
Robert Engström
Nollåtta MK
Saab
449
Anton Kemle
SMK
Volvo
Team Zinkhult
450
Fredrik Borg
SMK Hälsinge
Opel
Välsta Bildemontering AB
451
Jonathan Karlsson
Skellefteå MS
Volvo
452
Martin Isaksen
Kristianstads FRC
VW
Team Stubbarp
453
Niklas Krantz
Ydre MK
Volvo
454
Robin Johansson
SMK Motala Bil
Saab
455
Berne Svensson
Tomelilla MK
Opel
456
Fredrik Eklund
Bromölla MK
Opel
TEAM VROOOM
457
Jörgen Hult
Hästveda FRC
VW
458
Martin Svensson
Broby MK
Volvo
Team Rallysaft
459
Niklas Lundh
Södertälje MK
Volvo
460
Robin Andersson
SMK Helsingborg
Volvo
Team Stidsvig
461
Björn Andersson
Vadstena RRC
Volvo
team superhjältarna
462
Hans Johansson
MK Ramunder
VW
463
Karl Hammarhagen
Västerås MS
Volvo
464
Martin Wigren
SMK
Saab
465
Olof Björkegren
Rosendahls MK
Volvo
466
Roger Bergqvist
Laxå MK
VW
Orrefors Bilverkstad
467
Björn Lundberg
Gestrike RT
Saab
Westlunds entreprenad Torsåker
468
Henrik Petersson
Södra Lappmarkens
Opel
469
Kenneth Karlsson
Skepptuna MK
VW
470
Mats Andersson
MK Kinda
Saab
471
Oscar Wigren
SMK
Saab
472
Ronny Gustafsson
Mönsterås MK
Saab
saabotörenas racing team
473
Björn Norman
Grödinge MK
VW
474
Håkan Jönsson
Smk Helsingborg
Saab
Team Filborna
475
Kenneth Gustavsson
Braås MK
VW
Älgabryts Racing
476
Mats Bengtsson
Tjörns MF
Nissan
477
Oskar Mejving
Skillingaryds MK
Saab
478
Sebastian Gerhardsson
Tjörns MF
Volvo
479
Björn Olofsson
Älvbygdens MK
Ford
Team Lakebay Racing
480
Håkan Perman
Södertälje MK
Saab
481
Kenneth Lundgren
Haninge MK
Volvo
örby gummi racing team
482
Mats Olsson
Dalby MK
Volvo
SNICKARE ANDERSSON & CO I SKÅNE
483
Patrik Larsson
Hällefors MK
Volvo
484
Sebastian Eriksson
Hagfors MK
Volvo
Team Munkfors bilskrot AB
485
Björn Stuhre
Tomelilla MK
Volvo
486
Jan Nilsson
Pilatorps MK
Opel
487
Kenneth Ringström
Fjugesta MS
Saab
Team Nerike Kugg & Mekan
488
Mats Roos
Dals MK
Saab
Team Sjuntorps Biltjänst
489
Patrik Olsson
Norrköpings MK
Volvo
Henning Jansson Emballage
490
Simon Carlsson
Fjugesta MS
Nissan
Team Götabro Racing
491
Björn Sundström
Eksjö FRC
VW
Team Pekka Power
492
Jan-erik Andersson
MK Kinda
BMW
493
Kenny Hallén
MK Kinda
Volvo
494
Mattias Hjortås
Eksjö FRC
VW
Team Pekka Power
495
Peder Havdelin
Rosendals MK
Volvo
496
Stefan Agerheim
Stockholms
Volvo
497
Bonny Larsson
Skepptuna MK
VW
498
Jens Svensson
Bohus Racing
Peugeot
499
Kim Koivio
Stockholms
Opel
500
Mattias Åberg
Karlskrona AK
Volvo
TEAM RÖDEBYBUSS
501
Per Nystedt
Strägnäs AMS
BMW
502
Stefan Dahl
Grimslövs MS
Saab
503
Christer Sundstrom
Eksjo FRC
VW
pecka power
504
Jerry Jönsson
Dalby MK
Volvo
Snickare Andersson & Co I Skåne AB
505
Kim Wilhelmsson
Älvbygdens MK
Volvo
506
Michael Norgren
SMK Köping
Volvo
507
Per-Erik Hultin
MK Ramunder
Volvo
AS1 RALLYTEAM
508
Stefan Eliasson
Årjäng MK
Volvo
Allservice Koppom
509
Christian Carlsson
Norrköpings MK
Saab
510
Jimmi Elofsson
Vimmerby MS
Volvo
åsa-nisse´s ve´bo´trim
511
Kjell Svedberg
Skepptuna Mk
Saab
512
Mikael Eriksson
SMK Nyköping
Volvo
513
Per-Johan Petersson
Skillingaryds MK
Volvo
514
Stefan Nilsson
Braås MK
VW
Älgabryt Racing
515
Christian Disberg
Tidaholms MK
Volvo
516
Jimmy  Svensson
Torslanda MK
Saab
517
Klas Strömberg
Laxå MK
Volvo
518
Mikael Lundé
Ryds MK
BMW
519
Per-olov Persson
Laxå MK
Volvo
CUSTOM RACING AB
520
Stefan Olsson
Mk Team Treske
VW
521
Christoffer Gudmundson
Kristianstad FRC
Volvo
Barum Racing
522
Jimmy Friberg
Ydre MK
VW
TEAM RALLYSAFT
523
Klas-Åke Eriksson
Nässjö MK
Volvo
TEAM ÅSA-NISSES VEBOTRIM
524
Mikael Reiman
Reiman racing
Saab
525
Peter Fransson
Vimmerby MS
VW
vimmerby hus
526
Steffen Bjerknes
NMK Nedre
Volvo
Bjerknes Motor - Norge
527
Claes Wennberg
Alingsås MK
Opel
528
Jimmy Johnsson
Sölvesborgs MS
Saab
529
Kristian Gerdtsson
Tomelilla MK
Opel
HAGESTIGS MOTORSPORT
530
Mikael Thiman
MSK
Volvo
Team Pekka Power
531
Peter Hedström
Finnskoga MK
Saab
TEAM FESTIVALGÄNGET
532
Thomas Söderlund
Enköpings MK
Volvo
Kohagen Racing
533
Daniel Grønvold
Naf Drammen
Opel
Team Åsa-nisses vebo trim
534
Jimmy Kujanpää
Södertälje KRC
Saab
535
Kristian Börjesson
Varbergs MK
Saab
Team attans racing
536
Morgan Olsson
Vimmerby MS
VW
537
Peter Johansson
Vetlanda RRC
Saab
538
Thomas Agerheim
Stockholms
Saab
539
Daniel Gustafsson
Skepptuna MK
Saab
TGM Motorsport
540
Joakim furdal
Grimslövs MS
VW
541
Kristian Odén
MK Ramunder
Saab
lundinmotorsport.com
542
Morgan Nordbeck
Ystad MK
Saab
WooDoo Racing
543
Peter Lindström
Fjärås MK
Toyota
544
Tomas hansson
Tomelilla MK
VW
545
Daniel Gustavsson
Älvbygdens MK
Volvo
546
Joakim Jacobsson
Rosendals MK
Saab
547
Kristoffer Ringström
Fjugesta MS
Saab
Team Nerike Kugg & Mekan
548
Morgan Sunderling
Ydre MK
Saab
Dekaltrim.nu
549
Petri Häggman
Eksjö FRC
VW
TEAM PEKKA POWER
550
Tomas Johansson
Rasbo MK
Toyota
Team Pekka Power
551
Daniel Pettersson
Hästveda FRC
Saab
Team Rovegårdens FR
552
Joakim Karlsson
Skepptuna MK
VW
553
Lars Björk
Skepptuna MK
Saab
554
Nicklas Engdahl
Silverdalens MSK
Volvo
Saabotörenas racing team
555
Pierre lundin
Nybro AC
VW
556
Tommie Pettersson
Eskilstuna MK
Saab

 

Startlista Semesterracet Damer Fredag 20110715
601
Terese Lennartsson
Tomelilla MK
Mazda
602
Pia Nordsten
SMK Valdemarsvik
Saab
AnläggningsTransporter i Norrköping AB
603
Birgitta Eriksson
SMK Nyköping
Saab
604
Julia Carlsson
Älvbyggdens MK
Volvo
605
Marie Stjernström
Vimmerby MS
Toyota
606
Helena Fosselia
Fjärås MK
Volvo
TEAM PEKKA POWER
607
Maria Karlsson
Skepptuna MK
VW
608
Malin Andersson
Tjörns MF
VW
609
Petra Nordquist
MK Kopparberg
Saab
Ledin Motorsport
610
Sara Andersson
Karlskrona AK
Volvo
611
Marie Karlsson
Vimmerby MS
Volvo
TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG
612
Ann-Sofie Ståhl
Laxå MK
Volvo
Arvidsson Motorsport
613
Sara Ekholm
Linköping MS
Saab
614
Zandra Svensson
Tomelilla MK
Opel
615
Anna-Karin Hyttinen
Alingsås Motorklubb
Saab
616
Jennica Widström
Hallsbergs MK
Opel
Team Superhjältarna
617
Angelica Ehn
MK Kopparberg
Saab
Ledin Motorsport
617
Nanette Johansson
Norrköpings MK
VW
618
Linette Fors
Dalby MK
Saab
Snickare Andersson & Co I Skåne
620
Ida Svensson
Hästveda FRC
Saab
Team Rovegårdens FR
621
Maria Modig
Vimmerby MS
Saab
622
Sandra Midhammar
Tjust MK
Saab
623
Mimmi Öhrn
SMK Söderhamn
VW
Team Festivalgänget
624
Jennika Jennerfors
Robertsfors MS
VW
625
Anitra Zähle Nilsen
SMK Eda
Saab
626
Evy Nestor
MK Ran Askersund
Opel
627
Linda Abrahamsson
Ulricehamns MK
Volvo
Team Rallysaft
628
Sarah Samuelsson
Almunge MK
Saab
TGM Motorsport
629
Therese Larsson
Tomelilla MK
Volvo
Martin Svensson Motorsport
630
Emma Linder
Grimslöv MS
Opel
Gitts Åkeri
631
Sandra Arestav
Stockholms BK
Saab
Örby Gummi Racing Team
632
Birgitta Bayard-Thorsell
Lidköpings MSF
Volvo
633
Maria Gunnarsson
Pilatorps MK
Ford
Tyringe Bildemontering AB
634
Stina Nilsson
Mk Ratten
Mitsubishi
635
Frida Svensson Stålknapp
Vetlanda RRC
Saab
636
Carola Iderud
Varbergs MK
Volvo
Team Rallysaft
637
Jennie Hartzell
Norrköpings MK
Saab
638
Linn Arvidsson
Vimmerby MS
Volvo
Rumskulla Skrot HB
639
Irja Wistemar
slmk
Volvo
640
jessica Björklund
SMK MOTALA BIL
Saab
641
Helen Johansson
Pilatorps MK
Saab
642
Marie Hörnander
Tjust MK
Volvo
643
Cecilia Larsson
Älvbygdens MK
VW
Team Pekka Power
644
Mona Asplund
Finspångs MS
Volvo
645
Anneli Hagström
Mk Ran Askersund
Saab
Team Götabro Racing
646
Annika Isaksson
Hofors MK
Saab
TEAM FESTIVALGÄNGET
647
AnnaKarin Palmroth
Laxå MK
Saab
648
Teija Laine
Lounaishämeen UA
Fiat
Grude Racing Team
649
Sissela Hansen
Tomelilla MK
Volvo
650
Linda Claesson
Norrahammars MK
Volvo
651
Erika Jansson
Rasbo MK
Toyota
652
Jessica Åberg
Karlskrona AK
Saab
Team Rödebybuss
653
Josefine Holmberg
SMK Valdemarsvik
Volvo
654
Gerd Forsblad Krig
Jönköpings MK
Saab
Åsa nisses Vebotrim
655
Cecilia Johansson
Finspångs MS
Volvo
656
Jennie Kjäll
Msk Hammaren
Saab
657
Katja Frosthed
Vimmerby MS
Toyota
Team Racepage. www.Racepage.org
658
Jennie Wallström
Bollnäs MK
Saab
Team Oscar
659
Helen Fredsson
Kalmar MK
Saab
660
Malin Palmqvist
Fagersta MK
Saab
661
Emma Hartzell
Norrköpings MK
Saab
662
Eira Solberg
Mk Team Westom
Saab
www.webtangen.com
663
Jennie Gustavsson
Smk Valdemarsvik
Volvo
664
Eva Karlsson
Hallsbergs MK
Volvo
665
Ester Rohdén
Fjugesta MS
Volvo
666
Tina Häggman
Piteå MS
VW
Team Pekka Power
667
Lina Westberg
Södra Lappmarkens
Opel
668
Josefin Fredriksson
Rödeby Eks MS
Volvo
Team Rallarsving
669
Frida Börjesson
Kungsbacka MA
Saab
670
Marie Röding
Fägre MK
Saab
671
Mikaela Byberg
Rasbo Mk
Opel
672
Anette Essen
Borås MK
Saab
673
Anna Lindberg
SMK Valdemarsvik
Volvo
674
Linda Öhrn
Fjugesta MS
Saab
Team Nerike Kugg & Mekan
675
Heidi Holmstrand
Tjust MK
Saab
676
Elisabeth Rönngren
Södertälje MK
Opel
677
Emma Larsson
Hällefors MK
Saab
Team Folkracefabriken
678
Pyret Öhrn
SMK Söderhamn
VW
TEAM FESTIVALGÄNGET
679
Sandra Andersson
Tomelilla MK
Saab
680
Hanna Petersson
Bohus Racing
Saab
Hagestigs Motorsport
681
Andersson Louise
Mk Ramunder
Volvo
682
Anette Håkansson
Karlskrona AK
Toyota
Team Rödebybuss
683
Jill Eriksson
Älvbygdens MK
Opel
684
Lena Strömgren
Tomelilla MK
Volvo
Team EVR(Extreme Volvo Racing)
685
Angelica Fredh
Skepptuna MK
Nissan
team folkracefabriken
686
Caroline Olsson
Rasbo MK
Opel
Süld Motorsport
688
Eva Andersson
Tidaholms MK
Saab
689
Helena Nyqvist
Mk Ran Askersund
Peugeot
690
Jenny Medborg
Ydre MK
VW
691
Jessica Argus
Jönköpings MK
Saab
692
Jessie Lundahl
SMK Helsingborg
VW
Team Pekka Power
693
Lina Leandersson
Kalmar MK
VW
Orrefors Bilverkstad
694
Linda Nilsson
KFRC
Chevrolet
695
Rose-Marie Olsson
Hässleholms MK
Toyota
Gumlösa Motorsport
696
Sarah Lundgren
SMK Köping
Volvo
697
Therese Johansson
Rasbo MK
Opel
Team Johansson Motorsport

698
Ylva Jacobsson Cedin
Tidaholms MK
VW

Startlista Semesterracet Veteraner Fredag 20110715
901
Lars Israelsson
Vansbro MK
Volvo
Team Festivalgänget
902
Thomas Davidsson
Vimmerby Ms
Volvo
Åsa-Nisses vebo trim
903
Kent Persson
Tomelilla MK
Herr
Volkswagen
904
Kari Häggman
RaisUA
Fiat
Team Pekka Power
905
Christer fredsson
Kalmar MK
Saab
906
Sonny Andersson
Fjärås MK
Saab
907
Hans Gustafson
MK Kinda
Volvo
HG Trafik AB
908
Voitto Nevala
Botkyrka
VW
Team Nevala AB
909
Harry strömberg
Laxå MK
Volvo
910
Örjan Hermansson
Norrköpings MK
Volvo
Henning Jansson Emballage
911
Ingemar Svensson
Hästveda FRC
Volvo
Team Rovegårdens FR
912
Zerni Karlsson
Simrishamns MK
Volvo
913
Göran Arvidsson
Tomellila MK
Herr
Saab
914
Tommy Ottosson
Ydre MK
Saab
915
Stanley Thiman
MSK Kvarnvingarna
Volvo
916
Lars-Erik Andersson
Östgöta Bilsportförening
Toyota
Andersson Motorsport.tk
917
Åke Fält
Silverdalens MSK
Volvo
918
Åke Ingemansson
Hästveda FRC
Volvo
Tjabo.com
919
Bo Cervallius
Kalmar MK
Ford
Orrefors Bilverkstad
920
Roland Börjesson
Fjärås MK
Saab
921
Hans-Göran Carlsson
Norrköpings MK
Saab
922
Tommy Gullberg
Dalby MK
Opel
Snickare Andersson&Co i Skåne AB
923
Sölve Karlsson
Vimmerby MS
Volvo
924
Torbjörn Södergren
Tjust MK
Saab
925
Anders Andersson
MK Kinda
Saab
926
Pentti Kärsämä
Skepptuna MK
Saab
927
Ingemar Höglund
Lima MS
Volvo
928
Krista Sani Laine
Kullings MS
Opel
Grude Racing Team
929
Kenneth Ekman
Oskarshamns RRC
Saab
930
Berth Bergqvist
karlskrona AK
Saab
Team Rödebybuss
931
Rolf-olof Granath
Ydre MK
VW
932
Håkan Edlund
Gullabo RC
Volvo
933
Ove Karlsson
Eksjö FRC
VW
Reklamracing
934
Michael Johansson
Vimmerby MS
Saab
Team EVR(EXTREM VOLVO RACING)
935
Sten Mårtensson
Vimmerby MS
Volvo
ÅsaNisses Vebotrim
936
Stefan Pettersson
MK Kinda
Volvo
937
Lennart Edvall
Umeå AK
Saab
Team Umeå
938
Lars Petersson
Södra Lappmarkens MK
VW
939
Juhani Peltomäki
Reiman Racing Club
Saab
940
Jan-Erik Persson
Jungnerligans RC
Volvo
941
Conny Pihl
Enköpings MK
VW
TEAM KOHAGEN RACING
942
Wolfgang Eckhoff
Broby MK
Volvo
Team Rallysaft
943
Ulf Lundin
MK Ramunder
Saab
lundinmotorsport.com
944
Lars Olof Klahr
Mora MK
Volvo
945
Leif Andersson
Dalby MK
Volvo
Snickare Andersson & Co i Skåne AB
946
Josef Dögl
Jönköpings MK
Volvo
947
Benny Fransson
MK Kinda
Peugeot
948
Kjell Östberg
Skepptuna MK
Opel
TGM MOTORSPORT
949
Albert Andersson
Silverdalens MSK
Saab
A C Däckservice
950
Anders Norman
Botkyrka MK
VW
951
Markku Hyttinen
Alingsås MK
Volvo
Team HYTTINEN Racing
952
Christer Jönsson
Grimslöv MS
Volvo
953
Börje Adamsson
MK Ramunder
VW
BULK & CONTAINERFRAKTS MOTORSPORT TEAM
954
Göran Rosengren
Mariestads MS
Volvo
955
Peter Petersen
Trelleborgs MK
Ford
956
Göran Andersson
Ydre MK
Volkswagen
957
Leif-Inge Lod
Vimmerby MS
Volvo
958
Jimmy Johansson
Lessebo MK
Volkswagen
Älgabryt Racing
959
Standly Eriksson
Katrineholms KMK
Volvo
Bds
960
Inge Järletoft
Osby MK
Peugeot
TEAM Bugarna
961
Bo Jennersjö
Oskarshamn RRC
Volkswagen
962
Staffan Holmstrand
Tjust MK
Saab
963
Anders Hartzell
Norrköpings MK
Opel
964
Conny Stigh
Finspångs MS
Volvo
Bröderna Stighs Åkeri AB
965
Lars-Erik Juhlin
Mk Ratten
Volvo
966
Ingemar Halleröd
Ljungsbro MK
Volvo
967
Bo Karlsson
Eksjö Frc
Volvo
968
Christer Johansson
Vadstena RRC
Peugeot
969
Göran Andersson
Tjust MK
Volvo
970
Ivan Rasmussen
Grimslöv MS
Saab
971
Tommy Andersson
Norrköpings MK
Volvo
TEAM STUBBARP
972
Kenneth Johnsson
SMK Helsingborg
Volvo
Team Essen
Telefonreserver kommer att ringas till 2 gånger, därefter går vi vidare till nästa. Kontakta Leena 070-3132107 om du ej vill vara på listan längre.
Kontakta även Leena om du vill ändra ditt telefonnummer.
Telefonreserver får endast köra i mån av plats och om ni blivit inringda av oss.
Reserver
1:a
Jan Helander
Skara MK
Saab
2:a
Kjell Åhlén
Enköpings MK
Toyota
3:e
Krister OttossoYdre MK
Volkswagen
4:e
Mats Sjögren
Tidaholms MK
Volvo
5:e
Matti Reiman
Reiman Racing Club
Saab
6:e
Tommy Svensson
SMK Valdemarsvik
Volvo
7:e
kent Andersson
BMK
Volvo
8:e
Laroy Anderberg
KFRC
Opel
9:e
erkki tarpila
lms
Volkswagen
10:e
Bo Sörliden
KFRC
VW

 

Tisdag 20110712
701
Simon Andersson
Finspångs MS
Volvo
702
Daniel Roth
Karlskrona AK
Volvo
703
Andreas Nilsson
Pilatorps MK
Opel
704
Jimmy Karlsson
Skepptuna mk
Saab
KBracing
705
Alex Jacobsson Cedin
Tidaholms MK
Volvo
706
Kristoffer Blom
Västerås MS
Volvo
707
Nicklas Hellsing
Fjugesta
Saab
708
Kajsa Bergstedt
Kristanstads FRC
Opel
Team Stubbarp
709
Robin Gustafsson
Pilatorps mk
Saab
Gunnars Motorsport
710
Kim Petersson
Skillingaryds mk
Volvo
711
Martin Lennartsson
Tidaholms MK
Saab
712
Philip Djärv
Ydre Motorklubb
Volvo
Team Rallysaft
713
Amanda Norrman
fjugesta ms
VW
714
Gustav Fransson
MK Kinda
Saab
715
Fredrik Persson
Simrishamns MK
Volvo
716
Jocke Jonsson
SMK Söderhamn
Saab
TEAM OSCAR
717
Emil Nilsson
Varbergs MotorKlubb
Saab
Team Murvels Racing
718
Denise Elm
Älvbygdens MK
Volvo
719
Nicklas Svanäng
Haninge MK
VW
720
Robin Svensson
Mk Ramunder
Volvo
721
Jens Olsson
Simrishamns MK
Volvo
722
Petter Karlsson
SMK valdemarsvik
Volvo
723
Hampus Ågren
Vimmerby MS
Saab
www.semesterracet.se
724
David Barfeld
Haninge MK
Saab
725
Jonathan Olsson
MK Ratten
Saab
726
Jesper Gunnarsson
Skene MS
Volvo
727
Martin Lindwall
SMK Valdemarsvik
Saab
728
Joakim Karlsson
Vimmerby MS
VW
729
Kim Larsson
Jungnerligans RC
VW
730
Maria Lindqvist
Oskarshamns RRC
Saab
731
Christian Hansson
Skepptuna MK
Opel
Teambats Folkrace
732
Christoffer Vaittinen
Stockholms BK
Opel
733
Robin Frosthed
Vimmerby MS
Toyota
Team Racepage WWW.Racepage.org

 

Onsdag 20110713
751
Hampus Petersson
Bohus racing
Peugeot
752
Ellinor Andersson
Karlskrona AK
VW
753
Christopher Nyman
Mk Orion
VW
Team Zero Hero
754
Niklas Lindahl
Rasbo MK
Volvo
755
Roobin Brostedt
Stockholms bilklubb
Saab
756
Erik Svensson
Ydre MK
Volvo
757
Natalie Granfors
Eskilstuna MK
Opel
758
Filip Söderqvist
Lessebo MK
Skoda
759
Linus Olsson
Mk Ran Askersund
Saab
760
Jimmy Svedberg
Skepptuna MK
Saab
761
Charlie Agerheim
Stockholms Bilklubb
VW
762
Dennis Rydestrand
YMK
Volvo
763
Jesper Nilsson
Finspångs MS
Volvo
764
Anton Olsson
Likenäs MK
Saab
765
Andreas Persson
MK Ratten
Volvo
766
Simon Eliasson
SLMK
Volvo
767
Patrik Johansson
Vetlanda RRC
Saab
768
Anders Göransson
Östgöta bilsport
Volvo
769
Andreas Karlsson
Fjugesta MS
Saab
Team Götabro Racing
770
Filip Johansson
MK Falcon
Toyota
771
Andreas Rahm
Mk Ratten
Volvo
772
Erik Bleckur
SMK Arboga
Saab
773
Pontus Eriksson
Vimmerby MS
Saab
774
Mattias Blomkvist
Hofors MK
Saab
TEAM FESTIVALGÄNGET
775
Victor Johansson
MK Falcon
VW
776
Kevin Eriksson
Mk speed
Opel
Team kbracing
777
Albin Ählman
SMK Valdemarsvik
Volvo
778
Eric Eklind
Vimmerby MS
Volvo
779
Louise Forsblad
Jönköpings MK
Saab
Orrefors Bilverkstad
780
Henrik Johansson
MK Kinda
Saab
HYCKLINGE BENSIN O SERVICE AB
781
Jonathan Berglund
Nybro AC
Saab
782
Marcus Agerheim
Stockholms Bilklubb
Volvo
783
Jonathan Knutsson
Ydre MK
Volvo
SvetsMekano i Kisa AB

 

Torsdag 20110713
801
Karl Ingemalm
Aneby MK
Volvo
802
Kristian Vainikainen
Eskilstuna MK
Saab
Team Smedäck AB
803
Josefine Forsblad
Jönköpings MK
Saab
Orrefors Bilverkstad
804
Jonas Molin
Skene MS
Saab
www.Danielmolin.se
805
David Tomtelius
Vimmerby MS
Volvo
806
Nathalie Wilhelmsson
Älvbygdens MK
Volvo
MA MOTORSPORT
807
Peter Eckhoff
Broby Mk
Volvo
Team Rallysaft
808
Moa Malmgren
Finspångs MS
Saab
809
Simon Karlsson
Karlskrona ak
Volvo
810
Filip Lundberg
SMK Eksjö
Volvo
811
Max Mattisson
Vimmerby MS
Saab
812
Marcus Carlsson
Östmark MFF
Volvo
813
Pierre Karlsson
Eksjö FRC
Saab
814
Emil Linder
Grimslövs MS
Opel
Gitts Åkeri
815
Julius Frodhe
Mk Kinda
Volvo
816
Henrik Ritzen
Smk Valdemarsvik
Volvo
817
Jesper Sundström
Vimmerby MS
Volvo
Team åsa nisses vebotrim
818
Claes Blomander
Eksjö FRC
Volvo
819
Kalle Morell
Hofors MK
Saab
820
Marcus Olsson
Mk Ran Askersund
Saab
821
Niklas Eriksson
Stockholms BK
Volvo
Högdalens Bil & Skadecenter
822
Robin sandström
västerås
Saab
FRANZEN´S ÅKERI VÄSTERÅS AB
823
Robert Vilander
Emådalens MK
Saab
824
Oskar Sandström
Jönköpings MK
Saab
TEAM ÅSA-NISSES VEBOTRIM
825
Johan Larsson
Mk Ratten
Volvo
826
Tobias Wallin
Storfors MK
Renault
827
Adam Svensson
Ydre MK
Volvo
828
Sanna Wohlmarsson
Emådalens MK
VW
829
Jesper Argus
Jönköpings MK
Saab
830
Gustav Olsson
Rasbo MK
Peugeot
831
Linus Benz
TMK
Ford
TEAM MAGIC RACING.SE
832
Oskar Wiklund
Älvbygdens MK
Volvo

 

Telefonreserver kommer att ringas till 2 gånger, därefter går vi vidare till nästa. Kontakta Leena 070-3132107 om du ej vill vara på listan Kontakta även Leena om du vill ändra ditt telefonnummer.
Telefonreserver får endast köra i mån av plats och om ni blivit inringda av oss.
Telefonreserver
1:a
Tobias Evstrand
Gestrike RT
Nissan
Team Folkracefabriken
2:a
Sune Rickardsson
Lima ms
Nissan
3:e
Mikko Reiman
REIMAN RACING
Volkswagen
4:e
Torbjörn Eriksson
smk karlskoga
Saab
Bjuhrs Bil AB
5:e
Stefan Nystedt
Strägnäs AMS
Volvo
6:e
Fredrick Roos
Dals MK
Seat
7:e
sami hyttinen
Alingsås MK
Volvo
Grude Racing Team
8:e
svenne nilsson
grangärde RRC
Volvo
9:e
Mikael Andersson
MK Kinda
Saab
10:e
Torbjörn PERSSON
Silverdalens Msk
Saab
Saabotörernas Racing TEAM
11:e
Jimmy Bergström
Jönköpings MK
Saab
12:e
Tommy Sandberg
Sunnansjö Mk
Volvo
TEAM PEKKA POWER
13:e
Micke Jakobsson
Västerås MS
Opel
No 1 Racing
14:e
Vesa Ollila
Älvbygdens MK
Volvo
Team Åsa-Nisses vebotrim
15:e
Tobias Söderqvist
AMF Årsunda
Saab
Tractive AB
16:e
Robin Åhlén
Enköpings mk
Saab
Q Motorsport
17:e
Robert Karlsson
Karlskrona AK
Ford
18:e
Mikael 'Rotorn' Öberg
Msk Hammaren
Volvo
19:e
Tapio Salinen
Skepptuna MK
Volkswagen
Sollentuna Emballagehantering AB
20:e
Tomas Åström
SMK Nyköping
Volkswagen
21:a
Marcus Sjögren
Tidaholms mk
Saab
22:a
viktor kardell
Ydre MK
Saab
23:e
Stefan Tambour
Finspångs MS
Volkswagen
24:e
Robert Nilsson
Kungsbacka MA
Saab
25:e
sonny karlsson
msk hammaren
Volvo
26:e
mattias svelander
skepptunaMK
Opel
27:e
Robin Schelin
smk söderhamn
Saab
TEAM Festivalgänget
28:e
STEFAN ERIKSSON
SMK TROLLHÄTTAN
Saab
Team Sjuntorps Biltjänst
29:e
Viktor Johansson
VARA MK
Volvo
30:e
Roger Larsson
Älvbygdens MK
Volkswagen
31:a
Mattias Lindqvist
orrc
32:a
anders stenquist
SSK
33:e
Daniel Gustavsson
Lessebo
ÄLGABRYTS RACING
34:e
kenta andersson
uak
35:e
Robin Lundqvist
SLMK
Opel
36:e
Weine Svensson
ORRC
Saab
37:e
Morgan Magnusson
orrc
Volkswagen
38:e
Bo-Göran Arvidsson
Tomelilla
Team EVR (EXTREME VOLVO RACING)
39:e
Carlanton Petersson
SLMK
40:e
Conny Erlandsson
ORRC
41:a
Kristian Havdelin
Rosendahls
42:a
Marcus Nyström
SLMK
Opel
43:e
lennart bergstedt
k.f.r.c
44:e
marthin granback
oskarshamn
45:e
Mattias Havdelin
Rosendhals
Volvo
46:e
Niclas Karlsson
Ydre
Volvo
DEKALTRIM.NU
47:e
Stefan Adell
Kvarnvingarna
Volkswagen
48:e
Lars Åke Grahn
SLMK
Volvo
49:e
Fredrik Eliasson
slmk
Volvo
50:e
Anders Westberg
SLMK
Volvo
51:a
CONNY POP PERSSON
TMK
Ford
TAEM MAGIC RACING.SE
52:a
Niklas Eriksson
Rasbo mk
Saab
TEAM FESTIVALGÄNGET
53:e
Paul Anderberg
KFRC
Opel
54:e
Martin Svensson
Tomelilla MK
BMW
Martin Svensson Motorsport
55:e
Janne Rotko
Mk Orion
Team bats folkrace
56:e
Jimmy Gudmundson
Kristianstad
BARUM RACING
57:e
ROBERT LERNERUD
STOCKHOLM
Nissan

 


INBJUDAN, Semesterracet 2011
Tävlingen arrangeras i full överensstämmelse med SBF:s reglemente, samt denna tävlingsinbjudan.

  • Seniorer kör om Rumskullaskrotens vandringspris samt Kurt Ågrens Minnespris.
  • Damer kör om Kurt Ågrens vandringspris.
  • Juniorer kör om Tävlingsservices vandringspris samt Kurt Ågrens Stipendie.

Arrangör: Vimmerby Motorsällskap, Gnagaredalen 102, 598 91 VIMMERBY
www.semesterracet.se
Plats & datum: Gnagaredalen, Vimmerby 12-16 juli 2011
Tävlingsledare: Leena Tidman Åberg 070-31 32 107
Bitr. Tävlingsledare: Ulf Karlsson, 070-58 134 77, Beatrice Ågren Karlsson 076-814 86 42,
Karin Leandersson, Kalmar MK 070 - 680 06 69, Klas-Åke Fredén, Fägre MK 070-859 35 61, Robert Krondahl, Tomelilla MK 070- 338 35 12.
Domare: Tina Buhre, Tomelilla MK, 070-767 85 10
Teknisk chef: Ulf Hultqvist 070-630 20 97
Bitr. Tekniska Chefer: Per Danielsson 070-33 68 666, Thomas Persson 073-977 87 02, Matias Åberg 070-250 82 14
Säkerhetsansvarig: Lars-Agne Karlsson, 070-693 36 50
Miljöansvarig: Tomas Alexandersson, 073-839 61 65
Deltagare: Tävlingen är öppen för förare med gällande licens i folkrace.
Senior, junior, dam och veteran. Även nordiska deltagare.
Tävlingens art: Folkrace enligt SBF: s regler.
Teknik: Däck utan slirskydd. All form av däcksrensning med motor igång är förbjuden,
inom hela tävlingsområdet. OBS! förbud att använda metanol eller E 85.
Tidsplan:
Dag 1 - 4  Anmälan: 07.00-09.00   

Besiktning: 07.00 - 09.00                   

Förarmöte: 09.30     

Första Start: 10.00                                   

Dag 5 Anmälan: 08.30-09.00

Besiktning: 08.30-09.00

Förarmöte: 09.30     

Första Start: 10.00 
                                                    

Hemmaförare anmäler och besiktigar 15 minuter innan utsatt tid samt ska anmäla sin funktionär senast söndag vecka 27.

Tävlingsdepå: Öppen samtliga dagar 06.30 till 23.00, övrig tid parkering utanför tävlingsområdet. Bussar över 8 meter ska stå på anvisad plats av depåchefen. Ingen camping i depån.
Anmälan: Enbart anmälan-online. Anmälan klubben tillhanda senast tisdag 22 juni 2011. Anmälan endast till en klass.
Anmälningsavgift: Senior/dam/veteran 300 kronor, junior 200 kronor.
Betalas när startkuvertet hämtas vid Race Office! Vid anmälan tävlingsdagen hämtas även siffrorna. Önskemål om kvaldag är tillåtet, men det är inte säkert det går att uppfylla allas önskemål. Efteranmälan om plats finnes + 250 kr. Tävlingsdeltagare har genom sin anmälan samtyckt till att personuppgifter registreras i tävlingsarrangörens dataregister, oavsett mediaform för offentliggörande.
Genomförande:
Dag 1, 2, 3:
Seniorer: 150 förare kör två kvalomgångar. Förare som har 12 poäng eller mer är klara till dag 5. Övriga förare med 5 poäng eller mer kör omg. 3. Totalt går de 40 bästa varje dag vidare till dag 5.
Juniorer: Alla juniorer kör två kvalomgångar. De förare som har 12 poäng eller mer är klara till dag 5. Övriga förare kör omg. 3. Totalt går de 14 bästa varje dag vidare till dag 5.
Efter avslutad tävling skall alla förare som gått vidare till finaldagen i samtliga klasser komma med sina bilar till startplattan, kör samma väg som till besiktningen.
Dag 4:
Damer: Alla damer kör två kvalomgångar. De 72 bästa kör omg. 3. Därefter C, B & A-final.
Veteraner herr/dam, max 72 st: Alla veteraner kör två kvalomgångar. De 60 bästa kör omgång 3. Därefter C, B & A-final. Veteran skall vara född 1961 eller tidigare.
Dag 5:
Seniorer: 120 seniorer kör två kvalomgångar. De 72 bästa kör omgång 3. Därefter D, C, B & A-final med runner-up. Vinnaren har 5 minuter efter sista bilen lämnat banan, tidtagning sker.
Till D-final kommer 4 förare. De 12 bästa efter finallottning kör två stycken sista-chansen-heat. Vinnaren i dessa heat tar varsin plats i D-finalen. Juniorer: 42 juniorer kör två kvalomgångar. De 30 bästa kör omgång 3. Därefter C, B & A-final.

Heaten omfattar 3 varv, med max sex startande i varje heat. Finalerna körs 6 varv, poängberäkning 7 5 4 3 2 1. Vid lika poäng både vid kval och finaler räknas omgång 3, 2, 1 därefter lottning. Förare har från att senaste målgående bil kommit i mål två minuter på sig att ta sig i mål. Tidtagning sker.
Startmetod: 30 sekunders skylt och startljus, när rött slocknar är det start.
Tjuvstart: Se kommande PM.
Tomgångskörning: Max 1 minut inom hela tävlingsområdet.
Reklam: Arrangören utnyttjar reklamplatsen. Videokamera i fordon endast av oss godkända TV eller media. Möjlighet finns att friköpa sig från arrangörsreklam, kontakta tävlingsledningen i förväg om detta.
Priser: Priser till samtliga finalister, samt inteckningar i de uppsatta vandringspriserna.
Prisutdelning efter sista finalen fredag och lördag.
Gallring: Vimmerby MS och dess tävlingsledning förbehåller sig rätten till fri gallring.
A- Finalister från 2010 garanteras start om anmälan är giltig samt klubben tillhanda i rätt tid.
Avlysning: Därest tävlingstillstånd uteblir eller vid fall av Force Majeure äger arrangören rätt att
besluta om avlysning av hela tävlingen Vid för få anmälda kan klasser flyttas.
Ansvar: Den som deltar i tävlingen gör detta under eget ansvar och på egen risk. FIA, Svenska Bilsportsförbundet, Smålands Bilsportsförbund, Vimmerby MS eller funktionärer, kan inte utan vållande göras ansvariga för person eller sakskador som under tävling drabbar deltagare.
OBS! OM ANBUD: Småland provar under 2011 ett nytt anbudförfarande. Administrationskostnaden för ett anbud höjs till 200 sek från 100 sek. Nu kan en person lägga flera bud på samma bil. Dispensen gäller anbud på 1 bil/fysisk person.
Resultat: Anslås fortlöpande vid speakertornet. Vår hemsida varje kväll.
Upplysningar: Tävlingsledningen.
Återbud: Återbud ska lämnas 48 timmar före aktuell tävlingsdag till tävlingsledningen. Ej anmälan om återbud debiteras med WO-avgift enligt folkracereglementet.
Övrigt: Slumpmässiga alkotest kommer att ske under hela tävlingsdagen.
Deltagare är själva skyldiga att läsa igenom och följa våra övriga campingregler gällande vårt område.

VÄLKOMNA!
Vimmerby Motorsällskap

Pris för mest välbyggda bilar kommer att delas ut dag 1-4. Teknikerna utser varje kvaldag de tre mest välbyggda bilarna enligt Folkracereglementet. Publiken röstar sedan fram en vinnare som erhåller ett pris vid anbuden.

 


  

 

 

 
 
 

 

 
 
 

 
             
©